Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը մարտի 27-ին ընդունել է Հայաստանում Իսպանիայի Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մարկոս Գոմես Մարտինեսին (նստավայրը` Մոսկվա):
Ողջունելով հյուրին` Ռուբեն Ռուբինյանը կարեւորել է հայ-իսպանական միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացումը: ԱԺ փոխնախագահը ողջունել է մեր երկրում Իսպանիայի մշտական ներկայացուցչության բացումը, ինչը կնպաստի երկկողմ համագործակցության խորացմանը:
Դեսպանի խնդրանքով Ռուբեն Ռուբինյանը ներկայացրել է Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի ներկայիս վիճակը:
Քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն ու երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Հանդիպմանը ներկա է եղել Հայաստանում Իսպանիայի դեսպանության գրասենյակի` Երեւանում գործերի հավատարմատար Քրիստինա Կոնեսա Սանչոն:

On March 27, the Vice President of the National Assembly Ruben Rubinyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Spain to Armenia Marcos Gómez Martínez (residence: Moscow).
Welcoming the guest, Ruben Rubinyan highlighted the development of Armenian-Spanish inter-parliamentary relations. The NA Vice President welcomed the opening of the permanent representation of Spain in our country, which will promote the deepening of bilateral cooperation.
At the Ambassador’s request, Ruben Rubinyan introduced the current state of Armenia-Turkey relations settlement process.
Issues regarding regional security and bilateral cooperation were discussed.
The Chargé d'affaires of the Spanish Embassy in Armenia, in Yerevan Christina Conesa Sancho attended at the meeting.