Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը մարտի 27-ին ընդունել է Հայաստանում Իսպանիայի Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մարկոս Գոմես Մարտինեսին (նստավայրը` Մոսկվա):
Ողջունելով հյուրին` Ռուբեն Ռուբինյանը կարեւորել է հայ-իսպանական միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացումը: ԱԺ փոխնախագահը ողջունել է մեր երկրում Իսպանիայի մշտական ներկայացուցչության բացումը, ինչը կնպաստի երկկողմ համագործակցության խորացմանը:
Դեսպանի խնդրանքով Ռուբեն Ռուբինյանը ներկայացրել է Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի ներկայիս վիճակը:
Քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն ու երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Հանդիպմանը ներկա է եղել Հայաստանում Իսպանիայի դեսպանության գրասենյակի` Երեւանում գործերի հավատարմատար Քրիստինա Կոնեսա Սանչոն:

27 марта вице-спикер НС Р.Рубинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Испания в РА Маркоса Гомеса Мартинеса (резиденция - Москва).
Приветствуя гостя, Р.Рубинян подчеркнул важность развития армяно-испанских межпарламентских отношений. Вице-спикер НС приветствовал открытие постоянного представительства Испании в Армении, что будет способствовать углублению двустороннего сотрудничества.
По просьбе посла Р.Рубинян представил текущее состояние процесса урегулирования отношений Армения – Турция.
Обсуждены вопросы региональной безопасности и двустороннего сотрудничества.
На встрече присутствовала временный поверенный Ереванского офиса посольства Испании в РА Кристина Конеса Санчо.